У вас не має товарів для порівняння. На сторінці товару є кнопка - Додати для порівняння, яка дає можливість порівняти характеристики 2-х товарів, щоб краще зробити вибір
Який екран кращий за IPS, OLED або Super Amoled?

Який екран кращий за IPS, OLED або Super Amoled?

Одним із факторів вибору смартфона є дисплей. Виробники випускають екрани за кількома технологіями. Найбільш популярні – IPS, OLED та Super Amoled. Однак ці назви, як правило, мало що говорять людям. Для того, щоб правильно вибрати тип дисплея, необхідно розібратися, що це таке, які є переваги та недоліки у кожного екрана з погляду кольоропередачі, енергоспоживання і т.д. З цієї статті ви дізнаєтеся, який тип екрану краще – Super Amoled,OLED або IPS.

Що таке IPS?

IPS-дисплей – це один із найпоширеніших видів. Фактично це звичайний рідкокристалічний екран. При його виготовленні кристали мають розташовуватися паралельно, в одній площині. Таке технічне рішення дозволило зробити якість зображення більш високою, порівняно з попередньою технологією рідкокристалічних екранів LCD. Крім того, такі екрани мають ширший кут огляду, у цьому також помітна різниця з LCD.

Відповідаючи на запитання, що краще, IPS або OLED, варто відзначити, що IPS безпечніше для зору. У таких дисплеях немає мерехтіння, тому через них не так втомлюються очі. Особливо це важливо, якщо використовувати гаджет часто та багато дивіться на ньому відео. Також до числа переваг можна віднести меншу ціну, в порівнянні з іншими варіантами. Ще одна важлива перевага екрану типу IPS полягає в тому, що він є довговічним. Якщо ви купуєте телефон, планшет, монітор чи телевізор хоча б на 3 роки, то ви можете бути впевнені, що при правильній експлуатації проблем з дисплеєм не виникне.

Однак у технології є й недоліки. Головний з них – погана контрастність матриці. Особливо це помітно на чорному кольорі. Він більше нагадує темно-сірий чи синій, що змінює сприйняття зображення на екрані. Воно менш насичене. Це пов'язано з тим, що матриця підсвічується повністю. Змінити це неможливо, це недолік самої технології. Крім того, варто відзначити, що такий дисплей реагує на натискання повільно, оскільки світлодіодам потрібен певний час.

OLED

OLED матриця виготовлена на основі технології органічних світлодіодів. На відміну від IPS, тут взагалі немає додаткової підсвітки. Підсвітку дисплея забезпечують самі світлодіоди. Через них проходить електрика, завдяки чому вони генерують освітлення. У випадку з технологією OLED варто відзначити дуже швидкий відгук. Це забезпечується за рахунок того, що органічним світлодіодам не потрібен час на спрацьовування. Коли через них проходить струм, вони працюють постійно і одразу реагують на дотик.

Також OLED має ще одну важливу перевагу над IPS – ширший кут огляду. Ви можете дивитися на дисплей під будь-яким кутом, зображення не спотворюватиметься, і картинка завжди буде максимально чіткою. При цьому забезпечується відмінна контрастність. Тобто, чорний колір на екрані дійсно буде чорним, а не сіруватим або синім. Однак може бути нюанс із білим кольором. На OLED-дисплеях він може здаватися рожевим.

Ще одна важлива перевага OLED-технології полягає в тому, що немає шару підсвітки. Світло забезпечують самі світлодіоди. Це дозволяє зробити пристрій тоншим або встановити більш ємну батарею, яка, зрозуміло, займе більше місця.

Однак OLED – не ідеальна технологія, вона має свої мінуси. Насамперед, йдеться про мерехтіння екрану. Світлодіоди використовують технологію широтно-імпульсної модуляції, за рахунок чого забезпечується налаштування яскравості смартфона виробником. Користувач може зробити екран менш яскравим, однак у такому разі погіршується якість зображення. Якщо ж використовувати яскравість на максимумі, це може призвести до погіршення зору та головного болю. Тому деякі виробники додають функції виключення широтно-імпульсної модуляції.

Ціна:

49 599 грн

Звичайна ціна: 50 099 грн

Ціна:
42 049 грн

Ще один недолік OLED-дисплеїв полягає в їхній недовговічності. Пікселі можуть вигоріти і через рік-два на екрані можуть з'являються чорні крапки. Заміна дисплея є досить складною, тому ціна такої послуги в сервісному центрі буде відповідною.

Super Amoled

Super Amoled – це різновид OLED-дисплеїв від виробника гаджетів Samsung. І дуже важливе питання – що краще, OLED або Amoled. Amoled передбачає наявність активної матриці для керування світловипромінюючими елементами. Екран розділений на безліч частин, до кожної з них підключено окремий транзистор, що забезпечує яскравість зображення.

Є деякі інші особливості. Наприклад, між тачскріном та дисплеєм в Amoled-дисплеях немає повітряного прошарку. Це забезпечує швидкий відгук. Amoled-дисплей реагує швидше за будь-які інші види екранів на натискання. Ще однією важливою перевагою є технологія захисту зору. На цих екранах Samsung застосував сучасну технологію особливого розташування синіх пікселів. Також інженери корейської корпорації зменшили їхню кількість. Саме сині пікселі є шкідливими для зору, тому наявність даної технології є важливим плюсом Amoled.

Також варто відзначити чудову чіткість дисплеїв Amoled. Якість зображення у цих екранів справді чудова. Ці екрани чудово підійдуть для тих, хто займається обробкою фото чи відео. Такі дисплеї більш енергоефективні, ніж інші види екранів. За рахунок відсутності повітряного прошарку вдалося зробити екрани довговічнішими. Однак якщо говорити про те, яка технологія виготовлення екрану краще з точки зору довговічності, то IPS все одно залишається у лідерах навіть у порівнянні з Amoled.

Крім того, можна помітити зернистість зображення. Це пов'язано з особливістю технології Super Amoled – особливим розташуванням пікселів для захисту користувачів.

Який екран краще?

Говорячи про те, який екран краще і що вибрати, варто орієнтуватися на ваші потреби та фінансові можливості. Пристрої з екранами IPS – найнадійніші та довговічніші. Крім того, технологія IPS є дуже дешевою у виробництві, що робить її наймасовішою. Відповідно, якщо у вас немає значних вимог до екрану та обмежений бюджет, то телефон чи інший гаджет із дисплеєм IPS стане вашим найкращим вибором.

Якщо ваші фінансові можливості дозволяють вам придбати смартфон з OLED і у вас більш високі вимоги до якості картинки, то ця технологія підійде для вас. OLED дійсно забезпечує якісніше зображення. Однак з таким екраном потрібно бути обережним і не використовувати його занадто довго, оскільки це може негативно вплинути на ваш зір.

Якщо ви займаєтеся обробкою зображень або відеороликів, то вам варто розглянути смартфон Samsung з Amoled екраном. Він більш щадний для зору, оскільки корейська компанія перейнялася тим, щоб знизити негативний вплив синіх пікселів на здоров'я. При цьому він краще заощаджує енергію, завдяки чому такий гаджет можна довше використовувати в автономному режимі. Однак вартість хорошого смартфона Samsung немаленька, тому варто розглядати цей варіант у тому випадку, якщо у вас є достатній бюджет та необхідність у дисплеї з дуже високою якістю зображення.

Ставте запитання в Instagram Ставте запитання в Telegram Ставте запитання в Viber