У вас не має товарів для порівняння. На сторінці товару є кнопка - Додати для порівняння, яка дає можливість порівняти характеристики 2-х товарів, щоб краще зробити вибір
Samsung Galaxy A54: сильні та слабкі сторони

Samsung Galaxy A54: сильні та слабкі сторони

Середній сегмент - це завжди компроміси, і завдання покупця полягає в тому, щоб правильно визначити, на чому сфокусуватися. Samsung Galaxy A54 своїм анонсом зацікавив багатьох.

Характерні особливості:

  • флагманський дизайн;
  • 120 Герцевий екран;
  • основна камера на 50 мегапікселів практичної стабілізації;
  • жирна батарея на 5000 мА на годину;
  • свіжий енергоефективний чіп-сет.

І все це за досить адекватної ціни. Але й без компромісів не обійшлося. Ще 5 років тому це були пристрої, скромні за своїми можливостями, Самсунг мав величезну частку ринку і тверду позицію. Але потім прийшли китайці і Samsung почав стрімко втрачати свою позицію. Спочатку в Китаї, а потім на тих ринках, куди китайці заходили. Самсунгу довелося напружитися і змінювати свою стратегію, в результаті з'явилася набагато конкурентоспроможніша А-серія, а для окремих ринків Samsung запустив нові лінійки.

Дизайн та ергономіка

А54 - це не зовсім компактний смартфон, швидше за все, виглядає як С-23. Імпонує візуальний мінімалізм:

  • приємні кольори корпусу;
  • відсутність божевільних градієнтів, величезних принтів та написів;
  • простота форми, корпусу, модулів камери.

Рамка по периметру – із забарвленого пластику, камери випирають сильніше, фронталка та спалах реалізовані у профілі. Ще одна флагманська фішка – захист від попадання вологи та пилу за стандартом IP 67. Є розблокування по обличчю та сканер пальця в екрані, перша перестає впізнавати з настанням перших сутінків, з другої починаються проблеми, якщо палець брудний чи вологий.

Особливості екрану

Діагональ – 6,4 дюйма, жирні рамки, в результаті смартфон більший, ширший, товщий і важчий, ніж А-53, при цьому екран у нього менше. Площа пристрою, що займається дисплеєм, – 83%. Екран отримав підтримку 120 Гц, плавність переходу в меню та додатках помітна.

Основним компромісом буде відсутність варіативності, доступно 2 режими:

  1. Стандартний – смартфон фіксує 60 Герц для будь-яких додатків та завдань.
  2. Адаптивний – А54 переходить на 120 Герц після фіксації торкання екрана та повертається на 60 Герц через деякий час без активності.

В результаті користувач отримує плавну картинку та інтерфейс, але технологія не така енергоефективна, як у старших моделях, що призводить до більш швидкого розрядження батареї.

Сам екран яскравий, читабельний, навіть під прямими променями сонця, при цьому мінімальна яскравість дуже низька, у темряві смартфон не ріже очей. Соковита, контрастна картинка подобається, а для тих, кого це не влаштовує, доступний режим натуральних кольорів. Кути огляду широкі, але іноді помітні колірні спотворення. Варто згадати аспект шима, в російськомовному сегменті він завжди дуже турбує. Все впирається в індивідуальний вплив модуляції на різних людей. Проблема виникає при частоті шима нижче 200-250 герц, при частоті вище 500 герц проблема мінімальна. Хоча в окремих людей вони можуть зустрічатися і за більшої частоти. Частота шим А54 – 250 Герц, тож, якщо ви чутливі до шиму, у вас болять очі, голова, варто такий момент враховувати.

Аудіоможливості

У смартфоні основний динамік працює в парі з розмовним, і звук, що виходить стерео - гучний, досить чистий і глибокий. Конфігурація камер у Galaxy A54 схожа на інших представників середнього сегмента. Основний модуль на 50 мегапікселів F/1,8 ультраширік 12MP – F/2,2 та макромодуль 5 MP – F/2,4.

У разі хорошого світла основний модуль видає класні знімки:

Samsung зазвичай трохи витягує кольори, деталізація відмінна і без великої кількості шумів. Як завжди, за замовчуванням, камера об'єднує пікселі і видає 12-ти мегапіксельні знімки, але є можливість зробити 50 мегапікселів, трохи більш високої деталізації.

Ультраширік

По деталізації поступається основному модулю, по краях помітно зниження чіткості плюс явна дисторсія, але можна користуватися. Тут знімки гідні, приємно вражає динамічний діапазон, передача кольорів, ширік непогано підігнаний під основний модуль. Хоча в більш складних умовах зйомки, наприклад, на заході сонця, ця різниця в кольоропередачі більш помітна.

А ось макромодуль, швидше, для галочки, проте результати, які він видавав, були кращими. В умовах недостатнього освітлення основний модуль демонструє, як і раніше, відмінну роботу. У смартфоні нічний режим вмикається автоматично, але є можливість активувати його насильно. Різниці між цими двома варіантами немає.

Варто відзначити правдоподібну передачу кольорів, хороший динамічний діапазон та роботу HDR. Ширік при нестачі світла здає ще сильніше, помітно просідання деталізації, і часткова втрата кольорів.

Фронталка - царська, на 32 мегапікселі. Вони знову об'єднуються, і на виході ми отримуємо 12-мегапіксельні знімки, але фронталка без автофокусу. Камера добре показала себе в різних умовах, включаючи фотографії проти яскравого світла, хороша деталізація. Портрети на фронталку теж гарні, у темний час доби чіткість знімків просідає, але нічого критичного. При світлі відео хороше, а в сутінках вже на любителя, каша з пікселів, не особливо застосовна.

Відео

А от із відео на основну камеру все не дуже зрозуміло. Основний модуль також знімає 4К 30Р і в цьому форматі недоступна стабілізація. При цьому відео, яке виходить під час зйомки в русі, невдале, картинка, як желе. У налаштуваннях камери опція стабілізації вже відключена та недоступна для редагування. Але якщо знімати, стоячи на місці, статичний кадр, вийде дуже гарна картинка. А доступна стабілізація лише при зйомці Full HD 30 кадрів за секунду.

Залізо та софт

А54 працює на свіжому ЕХ 15,8, конфігурація 4 ядер А 78, частотою 2,6 Ггерца, і 4 ядер А 55 частотою 2 Ггерца. П'ятиядерний – як графічний прискорювач.

Смартфон доступний у трьох варіантах пам'яті:

  • 6+128
  • 8+128
  • 8+126 Гб.

В результаті працює девайс під керуванням One UI 5,1 на базі 13-го Андроїда. Є недоліки: не така плавна та чуйна робота, часом перевантажене та нелогічне меню, займає багато місця. Але основний плюс цієї системи – її зручність у щоденному використанні, адаптація під використання однією рукою.

Проблема в тому, що і без того не найшвидша оболонка стає більш гальмівною і дратує на середньому чіпі виробництва Samsung. Це фризи та лаги під час перемикання між додатками, відкриття панелі управління, менеджера завдань тощо.

Автономність

У Galaxy A54 батарея на 5000 мА за годину – золотий стандарт для середнього класу. У перший тиждень користування, коли йде вивчення та закачування, розряджається швидко, але все одно вистачає на повний день. Потім – на 10 годин у середньому, якщо з іграми, тримається 7 годин. Підтримує швидку зарядку, максимум – 25 Вт.

Висновок

Середній сегмент – компроміс, і різниця у тому, де виробник вирішив зробити простіше. Необхідно визначитися, які аспекти важливі, і підбирати пристрій, чиї сильні сторони та недоліки будуть відповідати вашим вимогам. Galaxy A54 - далеко не ідеальний смартфон, але є аудиторія, якій він подобається.

Ставте запитання в Instagram Ставте запитання в Telegram Ставте запитання в Viber