У вас не має товарів для порівняння. На сторінці товару є кнопка - Додати для порівняння, яка дає можливість порівняти характеристики 2-х товарів, щоб краще зробити вибір
Який айпад вибрати для художника

Який айпад вибрати для художника

Свої поради в цьому напрямку дає Альона Швець - архітектор, художник, дівчина з дитинства любить малювати, і останні 3 роки робить це на айпаді з користю і для гаманця.

Найвагоміший аргумент на користь роботи на айпаді, за її словами – це програма, найзручніше малювати у програмі Procreat, яка найкраща для художника. Вона є лише для системи App Store.

За весь час роботи Альона виділила 4 критерії, яким айпад повинен відповідати, щоб малювати на ньому було зручно та комфортно.

До них відносяться:

  • Пам'ять від 128 Гб. Тому що файл Проксі важить досить багато, можна зберігати шари та сам файл містить багато інформації. Якщо не видаляти звідти відеопроцес малювання, також все це вважається. У художника, що працює, накопичується до 100 Гб файлів, їх потрібно кудись поміщати. Крім цієї програми, та інші програми займатимуть місце, наприклад, відео, фотозйомки. Це також заливається, що це потрібно враховувати. Можна використовувати хмарні сховища або завантажувати програми в телеграм-канал, а за потребою завантажувати назад. Але бажано мати вищезгаданий обсяг пам'яті, мінімум – 64.
  • Екран від 10,2 дюймів та більше. Якщо малювати на замовлення, особливо якщо це інтер'єр, зручніше відкривати поряд ще один блок і дивитися технічне очікування. Полю для малювання він заважає, адже екран поділяється на дві частини. А коли він і так невеликий, місця для малювання майже не залишиться. Сьогодні стартує середній розмір айпадів - 10,2 дюйми, бюджетний розмір, вдалий для айпада, є і більше, відразу можна вибирати. Оптимальний варіант - 11 дюймів, екрану вистачає, хоча є моделі на 12,9 дюймів, тут кожен покупець орієнтується сам. Бажано спробувати, на якому екрані робота піде краще, якщо  знайомі пустять за свій айпад. Тому що і на надто великому екрані малювати зручно не всім. Додатковий плюс розміру на 11 дюймів у тому, що він легко міститься в сумці, а для техніки більш солідних розмірів вже знадобиться сумка або рюкзак. Так що, якщо планується носити айпад постійно із собою, краще вибрати 11 дюймів, якщо ж у фаворі – солідне поле для малювання, то варто вибрати побільше екран. Якщо у друзів випробувати модель можливості немає, можна звернутися до магазину, багато хто дає айпад помацати, помацати та оцінити його можливості роботи, вагу, габарити.
  • SIM-картка. Для художника вона не потрібна, за потреби можна роздати вай-фай з телефону або завантажити потрібні файли. До того ж, із карткою доведеться переплачувати. Але якщо картка необхідна для виконання інших завдань, варто розглянути такий варіант.

Сумісність із Apple Pensil. Це найголовніший критерій, важливо знати, що старіші версії айпадів із нею не сумісні. Йдеться саме про цю Pensil, це найкраще, що придумало людство, їм малювати набагато зручніше, ніж іншими. Тому перш, ніж купувати айпад або пробувати малювати на тому планшеті, що вже є, потрібно перевірити, чи він сумісний з якоюсь із версій.

Це рекомендації на випадок, якщо в планах купівля нової оргтехніки, тоді краще орієнтуватися на ці показники. Якщо модель вже є, пробувати малювати можна теж, але пристосовуватися під те, що є.

Які існують версії айпад і який варіант варто зараз вибрати? Потрібні характеристики зручніше вивчити на сайті iPad, там зручно дивитися порівняння моделей, чим вони відрізняються, і яка більше підходить під ваші вимоги. Для художника є свої критерії, куди варто орієнтуватися.

З бюджетних варіантів – 9-е покоління, у студентській версії, діагональ 10,2 дюйми, у ньому є всі перераховані вище критерії, мобільний і зручний, сумісний з Pensil 1-го покоління. Олівець трохи відрізняється від моделі 2-го: ковпачок знімається, можна заряджати від айпада. Колишні вироби були меншими за розміром, ніж зараз, і менш продуктивними, хоча їх для роботи вистачало. А цей можна назвати ідеальним та легко використовувати. Стил 2-го покоління магнітиться до айпаду, а 1-го – тримається окремо. По суті це певний комфорт, за нього можна переплачувати чи ні.

У айпада також дуже потужний процесор, в нього впхнули, що тільки можна, дозволяє створювати досить великі картини, давати багато верств, чого не було раніше. Тоді доводилося викручуватися, дублювати файли, щоб склеїти шари і далі малювати. Цей планшет такої проблеми не має. Єдине, що він йде з кнопкою, але це для малювання значення не має.

Можна розглянути і дорожчі версії айпада. До них відносять Air та Pro нового покоління, вони дуже схожі, у них однаковий дизайн, як на нових айфонах. Але Air відрізняється тим, що в нього йдуть різні кольорові стінки корпусу, а у Pro - тільки сірий і темно-сірий відтінки. За продуктивністю в них різні чіпи, але це залежить ще й від року. На малювання це не впливає, кількість шарів відрізняється мінімально, тому можна сміливо вибирати з цих двох моделей, яка більше сподобається.

Єдина вагома відмінність – в тому, що модель Air має екран лише на 10,9 дюймів, а Pro – 11 і 12,9 дюймів. Якщо необхідний великий айпад, тоді треба брати саме Pro. Обидва вони сумісні з Pencil 2- покоління, який примагнічується до планшета, а також заряджається. Це дуже зручна фішка. На олівці є сенсорна кнопка, на яку можна налаштувати якусь функцію, наприклад, зтерти невдалий малюнок. В іншому ж малювати на айпаді Air або Pro - різниці немає.

Якщо придивитися, можна побачити невеликі відмінності в оформленні цих моделей: яскравіший за екран, інша продуктивність, але для роботи художника це несуттєво. З роботою справляється і Pro 2018 року, тож, якщо пробуєте малювати на такому, міняти не обов'язково. У версії більш потужний процесор, але для малювання це ролі не грає. Навіть якщо відкривати айпади 2018 та 2021 року, різниця у півсекунди з відкриття програм, все працює однаково.

Чи потрібно переплачувати камери? Художнику не варто цього робити, бо ними не користується. Якщо модель вибирає дизайнер і фотографії йому потрібні, цей аспект варто взяти до уваги. На сайті Apple можна вибрати будь-яку модель згаданих вище айпадів або будь-які інші. Там немає більш старих версій, які можна знайти на сірому ринку, зате легко порівняти пропоновані моделі за параметрами, уточнити, чим вони відрізняються, вивчити характеристики.

Що стосується Pencil, то вироби і 1-го, і 2-го покоління малюють однаково, єдина їхня відмінність у тому, що в одній моделі є бездротова зарядка, немає ковпачка, який часто губиться, зручно заряджається, є фішка з однією кнопкою. Але на здатність малювати усі ці аспекти не впливають. Проте є переваги перед китайськими версіями. Apple має силу натискання, що помітно в тому, які лінії утворюються при малюнку. І це головний критерій, який дозволяє малювати не гірше, ніж на папері, практично наживо, тільки відразу на планшеті. Тому на такому інструменті заощаджувати не варто.

Хочеться ще відзначити, що, по суті, найкращий айпад – це той, який вже є у вас зараз, з яким можна розпочати роботу з малюнками та монетизувати свою творчість. А вже після – купити модель, яку захочете. Головне – не зупинятися.

Ставте запитання в Instagram Ставте запитання в Telegram Ставте запитання в Viber